Darmowa dostawa od 119,00 zł

Plecaki z PET

( ilość produktów: 34 )

Jak plecaki z PET Pacsafe dbają o przyrodę?

Co roku każdy z mieszkańców naszego kraju wyrzuca do kosza około stu butelek PET. W perspektywie roku w samej Polsce powstaje więc kilkadziesiąt tysięcy ton tych plastikowych odpadów, które do pełnego rozkładu potrzebowałyby nawet 500 lat. Zamiast więc wyrzucać ten surowiec lepiej jest go przetworzyć na nowe włókna z których wykona się na przykład plecak z recyclingu PET. W jaki dokładnie sposób powstają tego typu przedmioty? Czy jest to bardzo skomplikowany proces?

Najlepszy plecak z butelek PET od Pacsafe

Cały proces tworzenia omawianych artykułów zaczyna się w naszych domach i miejscach pracy. To już tu bowiem możemy dobrze posegregować odpady i wrzucić je do odpowiednio oznaczonych kontenerów. Następnie butelki są poddawane wtórnej selekcji, w tym tej ze względu na ich kolor, po czym następuje przewiezienie ich do zakładu przetwórczego. To tam przyszłe plecaki PET są dokładnie czyszczone, w tym pozbawiane etykiet i klejów.

Kolejny krok to mielenie tworzywa i ponowne jego oczyszczenie. Na końcu czyste tworzywo jest zamieniane w przędzę, a ta używana jest już bezpośrednio do wytworzenia ostatecznego produktu. Co ciekawe, jeden plecak PET Pacsafe to do aż dwudziestu czterech butelek plastikowych. Jeśli natomiast chodzi o najmniejsze torebki na ramię, do ich stworzenia potrzeba zaledwie ośmiu butelek. Nie trzeba więc wcale tak wiele do tego, by powstał nowy, wytrzymały produkt codziennego użytku. Dbajmy o naszą planetę, dbajmy o siebie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 955 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Moim zdaniem jedne z lepszych produktów na rynku.
2024-04-02
Wszystko zgodnie z opisem. Produkty bardzo dobrej jakości, duży wybór i szybka realizacja.
pixel